Domů >> O nás

O nás

Jana
Jmenuji se Jana Kalenská a miluji cestování, přírodu, poznávání nových kultur a lidí. K Latinské Americe mě přivedl dětský sen vidět Machu Picchu naživo. Po mé první cestě do ciziny, osmiměsíčním pracovně-cestovatelském pobytu na Novém Zélandě, jsem se na pět let zabydlela ve Skotsku. Tam jsem díky práci v mezinárodní společnosti poznala kamarády z několika států Jižní Ameriky. Před návratem do ČR jsem se rozhodla si svůj sen splnit a v roce 2012 uskutečnila tříměsíční cestu po Jižní Americe. Jmenovitě jsem procestovala Ekvádor, Peru, Bolivii a část Brazílie. Tato část světa mě uchvátila svou jedinečnou přírodou a pro Evropana netradiční kulturou. Nemohla jsem jinak a po roce v Čechách jsem odjela tentokrát na sedmiměsíční cestu po Střední Americe (Mexiko - včetně dvouměsíční dobrovolnické práce, Guatemala, El Salvador a Nikaragua). Viděla a zdolala jsem ohromující aktivní či spící sopky, blíže se seznámila s barvitou kulturou, ochutnala vynikající jídlo, poznala spoustu zajímavých a inspirujících lidí a zažila mnoho dalšího. Latinská Amerika mě okouzlila natolik, že s ní chci zůstat v kontaktu i nadále, ideálně skloubit práci s cestováním. Po návratu do Čech jsem tedy přemýšlela, jak zůstat v kontaktu se svou rodnou zemí a zároveň neztratit pouto s milovanou Latinskou Amerikou. Svým záměrem jsem se nijak netajila až jsem dostala kontakt na Dalibora.
Dalibor
Hola.. jmenuji se Dalibor Mlejnek, do Latinské Ameriky jsem se prvně dostal ve svých osmi letech jakožto syn mého otce, který zastával pozici na obchodním oddělení českého velvyslanectví v hlavním městě Nikaragui - Managua. Prožil jsem zde dva a půl roku úžasného dětství, jenž bylo později vykoupeno osmiletým m-učením na česko-španělském gymnáziu v Praze. Po té, co jsem odmaturoval a úspěšně složil jazykovou zkoušku ze španělštiny, začal jsem plánovat svou první cestu do ciziny - konkrétně do Španělska. Během příprav na cestu jsem jakousi náhodou během jednoho týdne potkal dva Mexičany a na jejich doporučení slovy "Mi casa, Tu casa" ( "můj dům, tvůj dům"), jsem pozměnil destinaci a vydal se na svou první výpravu za velkou louži. Tato tříměsíční cesta, o které se dozvíte více na našich stránkách, mi naprosto přeházela zažité životní hodnoty a změnila mé vnímání světa jako takového. Od této doby uběhlo již deset let, během niž jsem navštívil téměř celou Střední Ameriku.
Své představení bych zakončil infomací o mé svatbě s Kubánkou Yannelis Cobas Martinez - Mlejnkovou v srpnu 2014 . V poslední době jsem přemýšlel, jak Čechům ukázat krásy Latinské Ameriky. Udělal jsem několik promítání, ale chtěl jsem oslovit mnohem více lidí a tak jsem začal přemýšlet nad webem. Impulzem k dokonání této myšlenky bylo seznámení se s Janou.

Slovo dalo slovo …. a … začal vznikat náš společný projekt Mexikánec.
Píše se podzim 2014 ;)


MEXIKÁNEC... když chceš zažít latino

Úvodní slovo k projektu Mexikánec


Představujeme latinsko-americkou kulturu a propojujeme jí s tou naší - českou.

Nech se s námi vtáhnout do světa hluboké džungle, vysoko tyčících se hor, magických dřímajících i aktivních vulkánů nebo sluncem zalitých pláží. Ochutnej, jak pálí pravé chilli a rozvlň se v rytmu salsy.

Nabízíme jedinečný, informační portál obsahující kompletní informace týkající se latinsko-americké kultury v Praze a České republice.

V zelené části Restaurace se dozvíš o námi ověřených latinsko-amerických restauracích, kde ti zaručeně dobře uvaří. Také máš možnost naučit se své oblíbené mexické jídlo dle poskytnutých receptů a ohromit přátele.

Bílá část Události tě upozorní na tématicky zaměřené festivaly, výstavy, workshopy, atd. Nabídne taneční kurzy s tou pravou latino atmosférou, kluby, kde své taneční dovednosti vyzkoušíš, či nejlepšího učitele španělštiny, aby ses ve světě neztratil.

Skrze červenou část Cestujeme Ti povyprávíme jaké to tam opravdu je. Zprostředkujeme ti latinsko-americkou kulturu, obyvatele a typické produkty, jak nejlépe dovedeme. Přečteš si zajímavé a inspirující příběhy Latino-američanů žijících v Čechách, rozhovory s dalšími cestovateli či pohled, jak nás, Čechy, vidí oni. K tomu všemu přidáme cestovatelské tipy, rady, naše ponaučení a jiné zajímavosti jako papričku na dortu :o)

S námi máš možnost poznat Latinskou Ameriku z bezpečí domova. Pokud se však odvážíš vyjít ven ze své komfortní zóny, budeme ti oporou a pomocnou rukou při hledání vyhovující cestovní kanceláře, letecké společnosti či sestavování vlastního cestovního itineráře.

Také zde můžeš najít kámoše se společnými zájmy, nebo parťáka na cesty.